22
Jan

Jak ocenić fachowo AZS?

ie każde narzędzie służące do oceny objawów AZS jest odpowiednie. Śledzenie bieżących doniesień przez lekarza to klucz do właściwej opieki nad chorym z atopowym zapaleniem skóry. edynie 2 skale – EASI (Eczema Area and Severity Index) oraz SCORAD (Severity Scoring of Atopic Dermatitis Index) są rekomendowane w rutynowej praktyce klinicznej. more »

free b2evolution skin
12
Jul

"Kochanie - masz AZS". AZS jako przyczyna zaburzeń relacji rodziców z dziećmi.

Do badań naukowych dotyczących relacji międzyludzkich powinno podchodzić się z dużą dozą ostrożności, jednak dobrym pomysłem wydaje się być wprowadzenie specjalnych planów opieki i kursów dla matek dzieci z chorobą atopową tak, by wzmocnić w nich poczucie kompetencji rodzicielskich oraz rozwinąć świadomość „kontroli wewnętrznej”. more »

free b2evolution skin
14
May

Roztocza kurzu domowego - jak bardzo (często?) niewidzialny wróg szkodzi w AZS?

W obecnych czasach posiadamy szereg efektywnych narzędzi diagnostycznych, które umożliwiają przybliżone określenie ryzyka wystąpienia danej choroby, takiej jak atopowego zapalenie skóry, również pozwalają na oszac… more »

free b2evolution skin
5
Apr

Diabeł tkwi w szczegółach – czy praca ma związek z AZS?

Stres jest wszechobecny w naszym życiu – bez odpowiednich bodźców niemożliwy jest prawidłowy rozwój człowieka oraz jego codzienne aktywności. Niestety, we współczesnym świecie często dochodzi do nadmiaru nara… more »

free b2evolution skin
20
Mar

Mamo, ale to jest okropnie tłuste!! - akceptacja leczenia AZS wśród młodzieży.

Leczenie atopowego zapalenia skóry często opiera się na stosowaniu substancji utrzymujących stałe nawilżenie wewnątrz tkanek skóry objętych chorobą - w tym celu lekarze zalecają pokrywanie skóry warstwą… more »

free b2evolution skin