22
Jan

Jak ocenić fachowo AZS?

ie każde narzędzie służące do oceny objawów AZS jest odpowiednie. Śledzenie bieżących doniesień przez lekarza to klucz do właściwej opieki nad chorym z atopowym zapaleniem skóry. edynie 2 skale – EASI (Eczema Area and Severity Index) oraz SCORAD (Severity Scoring of Atopic Dermatitis Index) są rekomendowane w rutynowej praktyce klinicznej. more »

free b2evolution skin
30
May

Świat suplementów - czy cierpiący na AZS odnajdą w nim coś dla siebie?

Niektóre typy suplementacji żywieniowej przynoszą korzyści w zapobieganiu rozwoju AZS i łagodzeniu jego objawów. Należy jednak bardzo uważnie dobierać odpowiednie preparaty by uniknąć zbędnego trwonienia pieniędzy na specyfiki bez potwierdzonej skuteczności klinicznej. more »

free b2evolution skin
5
Mar

Leczenie dopasowane do pacjenta, czyli jak złapać AZS w kaganiec?

Genetycy wykonują pracę trudną, kojarzącą się z uzyskiwaniem ciągu liter oraz cyfr naszego kodu genetycznego. Sporo osób uważa, iż rezultatów ich działań nie widać lub są one medycznie bez… more »

free b2evolution skin
8
Jan

Swędzi, bardzo swędzi, czyli świąd w przebiegu AZS - problem niedoceniony

Po pierwsze, nigdy nie należy bagatelizować pozornie „błahego” swędzenia – nie prowadzi ono do bezpośredniego zagrożenia życia, ale sprawia, iż każdy dzień staje się walką z objawami. Drugą kwestią jest właściwe leczenie, wykorzystujące nowoczesne osiągnięcia dermatologii – gdy podstawowa linia terapii jest nieskuteczna, należy nie zwlekać i zalecić pacjentowi bardziej radykalne schematy lecznicze. more »

free b2evolution skin
22
Dec

Leczenie doustne w AZS – czy można zrobić coś więcej?

AZS to jedno z najbardziej tajemniczych schorzeń z pogranicza dermatologii i alergologii – o przyczynach wiemy wciąż niewiele, natomiast liczba chorych stale się zwiększa. U wielu pacjentów wystarczające jest wdrożenie… more »

free b2evolution skin
5
Dec

Podstawy...

Atopowe zapalenie skóry najczęściej jest reakcją chorobową skóry na alergen lub inny czynnik, który może doprowadzić do uruchomienia wytwarzania przeciwciał IgE. Przeciwciała IgE to białka wytwarzane przez u… more »

free b2evolution skin
4
Dec

Pierwszy post czyli DEKLARACJA

Witajcie!   Jesteście zainteresowani aktualnymi informacjami o atopowym zapaleniu skóry ze świata medycyny?   Ten blog stawia sobie za cel przekazywanie w formie "zjadliwej" dla nie-lekarzy ważnych badań klinicznych… more »

free b2evolution skin